Ndërlidhjet

BRUKSEL


Reformat për anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe procesi i decentralizimit të Maqedonisë ishin në qendër të takimit mes ministres së jashtme të Maqedonisë, Ilinka Mitreva dhe shefit të diplomacisë evropiane, Javier Solana.
Duke folur për referendumin rreth decentralizimit Solana ka nënvizuar se "ndonëse është e drejtë e qytetarëve të vendosin për votën e tyre në këtë referendum ata duhet të jenë të ndërgjegjshëm për pasojat e tij në procesin e integrimit në Bashkimin Evropian".
XS
SM
MD
LG