Ndërlidhjet

FRANKFURT


Presidenti i Serbisë Boris Tadiq ka thënë se situata e serbëve të Kosovës është e papranueshme, gjë që sipas tij edhe ka ndikuar në bojkotimin e zgjedhjeve të 23 tetorit. Ai i ka bërë këto komente gjatë qëndrimit të tij në Farnkfurt.
Tadiq ka kërkuar që të mbahen bisedime direkte mes Prishtinës dhe Beogradit, për të gjetur një zgjidhje për Kosovën sa më shpejt që të jetë e mundur.
XS
SM
MD
LG