Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ish ministri i brendshëm serb Dushan Mihajloviq ka thënë se qeveria serbe është e përfshirë në fshehjen e 17 varrezave masive në territorin e Serbisë. Në varreza gjenden kufomat e shqiptarëve të vrarë në Kosovë gjatë luftës së 1998-tës dhe 99-tës," i ka thënë sot agjencisë së lajmeve Associated Press, Dushan Mihajloviq. Ai ka akuzuar autoritetet serbe se po hezitojnë që të arrestojnë përgjegjësit për këto vrasje. Mihajloviq ka thënë se policia ka dokumentacionet për krimet e kryera në Kosovë.
XS
SM
MD
LG