Ndërlidhjet

SARAJEVË


Zyrtarët boshnjakë kanë thënë se ekspertë të mjekësisë ligjore që nga korriku i këtij viti kanë ekshumuar më shumë se 400 trupa të pajetë nga një varrezë masive afër qytetit serb Prijedor të Bosnjes.
Sipas Komisionit për Personat e Zhdukur në Bosnje, viktimat janë civilë boshnjakë dhe kroatë të vrarë në kampin serb Omarska pak kohë pasi që serbët e Bosnjes kishin pushtuar rajonin e Krajinës.
XS
SM
MD
LG