Ndërlidhjet

KABUL


Grupi militant Armata Myslimane, që ka marrë përgjegjësinë për rrëmbimin e tre ndërkombëtarëve në Afganistan, në mes të cilëve është edhe Shqipe Hebibi nga Kosova, ka thënë sot se do t'i vrasin ata poqëse vendet prej nga vijnë nuk i tërheqin trupat nga Afganistani apo nuk e dënojnë pushtimin afgan. Tash për tash, sipas grupit pengjet janë në gjendje të mirë dhe të sigurt.
XS
SM
MD
LG