Ndërlidhjet

BAGDAD


Një sulmues vetëvrasës ka vrarë sot një ushtar amerikan dhe ka plagosur një tjetër afër qytetit verior të Irakut Ramadi, ka njoftuar sot ushtria amerikane.
Vdekja e ushtarit ngrit në 850 numrin e ushtarëve amerikanë të vrarë në Irak që nga fillimi i luftës vitin e kaluar.
Sulmi vjen pas përgatitjeve të ushtrisë amerikane për një sulm të madh kundër kryengritësve.
XS
SM
MD
LG