Ndërlidhjet

TIRANË


Qeveria shqiptare ka paralajëmruar se nëse miratohet referendumi i 7 nëntorit në Maqedoni, i cili ka për qëllim bllokimin e reformave në pushtetin lokal, do të kërëcnojë paqen dhe stabilitetin në Ballkanin Perëndimor.
Duke folur në Pogradec kryeministri i Shqipërisë Fatos Nano ka thënë se nëse miratohet referendumi kërcënon bashkëjetesën mes shqiptarëve dhe maqedonasve dhe do të pengojë integrimin dhe bashkëpunimin rajonal.
XS
SM
MD
LG