Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sot filloi rinumërimi i mbi 660 mijë votave të zgjedhjeve të 23 tetorit. Për rinumërim ka vendosur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe pritet të zgjasë deri të hënën, ku pritet publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve.
"Gabimet që janë vërejtur gjatë numërimit të votave kanë qenë aq të rënda sa kanë mundur të kenë ndikim madje edhe në shpërndarjen e vendeve në parlament, ka thënë sot shefja e Komisionit për Ankesa dhe Parashtresa Jenny Alison Siton.
Ajo ka thënë se rinumërimi ka qenë i pashmangshëm.
XS
SM
MD
LG