Ndërlidhjet

KABUL


Rrjeti televiziv arab Al Jazeera ka emetuar sot videoincizme ku shihen tre punënonjësit e OKB-së të rëmbyer ditë më parë në Kabul, në mesin e të cilëve është edhe Shqipe Hebibi nga Kosova.
Të rrëmbyerit janë në gjendje të mirë shëndetësore.
Në videoincizim, militantët kanë kërkuar lirimin e të gjithë të burgosurve në Afganistan dhe në Guantanamo. Sipas agjencive ndërkombëtare të lajmeve, Armata myslimane, ka thënë se nëse nuk plotësohen kërkesat e tyre deri në mesditën e së mërkurës, pengjet mund të ekzekutohen.
Po sot misioni i OKB-së në Kabul u ka kërkuar rrëmbyesve përmes një apeli lutës lirimin e shpejtë të punëtorëve vet.
XS
SM
MD
LG