Ndërlidhjet

KIEV


Ukrainasit po votojnë me një pjesëmarrje të qëndrueshme në zgjedhjet presidenciale të vendit.
Komisioni Qendror Zgjedhor ka thënë se deri në mesditë kishin votuar 22 për qind e popullatës.
37 milionë ukrainas kanë të drejtë të hedhin votën e tyre për liderin e ri të shtetit që do ta zëvendësojë Leonid Kuchmanë.
Kandidatët më potencialë për presidentë janë kryeministri Viktor Yanukovich dhe lideri opozitar Viktor Yushenchko.
XS
SM
MD
LG