Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa John Pali i Dytë i ka bërë ritur thirrjen përsëri Evropës që të mos harrojë rrugën e Krishterizmit.
Ai foli një ditë pasi që katoliku i devotshëm dhe miku i tij Rocco Buttiglione, tërhoqi kandidaturën për komisioner të Bashkimit Evropian për shkak se pikëpamjet e tij mbi homoseksualizmin dhe gratë shkaktuan debate të ashpra në Parlamentin ervopian.
XS
SM
MD
LG