Ndërlidhjet

HAGË


Gjyqi i apelit i Tribunalit të Hagës nesër do të njoftojë për mënyrën e vazhdimit të gjykimit të ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq, i cili akuzohet për gjenocid dhe krime lufte të kryera në Bosnje, Kroaci dhe Kosovë.
Ankesa është parashtruar nga avokatët e Millosheviqit të emëruar nga gjykata pa vullnetin e të akuzuarit, dhe në të kërkohet që Millosheviqi të rifillojë të mbrohet vetë.
XS
SM
MD
LG