Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Të paktën 15 irakienë janë vrarë dhe 8 janë plagosur mbrëmë, kur kryengritësit shkrepën dy raketa afër një xhamie në qytetin Tikrit.
Sot raportohet se zëvendës guvernatori i Bagdadit Hassam Kamel Abdel Fattah, është qëlluar për vdekje nga sulmues të panjohur në krahinën jugore Dora.
Ndërkaq, ushtria amerikane tha se dje një ushtar amerikan është vrarë dhe 4 janë plagosur nga shpërthimi i një bombe pranë autokolonës së ushtrisë afër qytetit Ramadi.
XS
SM
MD
LG