Ndërlidhjet

FALLUJAH


Luftimet në qytetet irakiane Fallujah dhe Ramadi kanë lënë të vrarë 6 persona, përfshirë edhe një kameraman irakian të Reutersit. Ndërkaq, në rrethinën e Bagdadit sulmues të panjohur kanë vrarë zëvendës guvernatorin e Bagdadit.
Nga sulmet ajrore të forcave amerikane në Fallujah gjatë natës janë vrarë 3 irakianë. Presidenti irakian Ghazi al Yaëar, ka akuzuar Iranin se po ndihmon sulmet kundër zyrtarëve irakianë.
XS
SM
MD
LG