Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministria e Brendshme e Irakut tha se një person i armatosur ka rrëmbyer një amerikan, një nepalez dhe dy persona që janë përshkruar si të përkatësisë arabe nga zyra e tyre në Bagdadin perëndimor. Ndërkohë, luftimet në qytetet irakiane Fallujah dhe Ramadi kanë lënë të vrarë 6 persona. Një grup militant ka marrë përgjegjësinë për vrasjen e zëvendësguvernatorit të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG