Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane tha se një ushtar amerikan është vrarë dhe dy janë plagosur në një pusi, derisa patrullonin në Afganistanin juglindor.
Vdekja ka ngritur në 109 numrin e ushtarëve amerikanë të vrarë në Afganistan që kur Shtetet e Bashkuara sulmuan Afganistanin, pas sulmeve të 11 shtatorit të vitit 2001.
XS
SM
MD
LG