Ndërlidhjet

PARIS


Gjendja e liderit palestinez është stabile dhe mund të kurohet, thanë bashkëpunëtorët e Yasser Arafatit, i cili po trajtohet në një spital ushtarak në Francë.
Kryeministri izraelit Ariel Sharon tha se Arafatit do t'i lejohet kthimi në Bregun Perëndimor nëse shërohet, por e hodhi poshtë çdo mundësi që në rast të vdekjes, Arafati të varroset në Jerusalem.
XS
SM
MD
LG