Ndërlidhjet

PRISHTINË


Nga e mërkura deri të premten do të bllokohet për tri ditë me radhë sheshi kryesor "Nëna Tereze" në Prishtinë. Kështu ka paralajmëruar shoqata për personat e pagjetur "Thirrjet e nënave". Kjo shoqatë kërkon zbardhjen e fatit të të zhdukurve dhe njëherit kthimin e menjehershëm të të gjitha kofomave të ekshumuara në varrezat masive në Serbi. Ditë më parë një ish zyrtar i qeverisë serbe ka thënë se në Serbi ekzistojnë 17 varreza masive dhe se policia ka tërë dokumentacionin për krimet e kryera gjatë luftës në Kosovë.
XS
SM
MD
LG