Ndërlidhjet

KABUL


Sot mbushen gjashtë ditë nga rrëmbimi i Shqipe Hebibit dhe dy ndërkombëtarëve të tjerë në Kabul të Afgansitanit, nga grupi "Ushtria e myslimanëve". Zyrtarët afganë sot janë shprehur optimistë se tre të rrëmbyerit do të lirohen të pa lënduar. Megjithatë qeveria afgane nuk ka dhënë asnjë detaj për bisedimet e mundshme me rrëmbyesit.
Ishaq Manzur, një përfaqësues i grupit të rrëmbyesve ka deklaruar se ata "do jenë fleksibël lidhur me kërkesat e tyre nëse edhe Kombet e Bashkuara do tregonin mirëkuptim". Më tej ai ka shtuar se dhe afati për ekzekutimin e pengjeve, që është e mesdita e ditës së nesërme do mund të shtyhet.
XS
SM
MD
LG