Ndërlidhjet

PRISHTINË


Me kërkesën e prokurores së Tribunalit të Hagës policia e UNMIK-ut ka arrestuar Beqë Beqajn nga Petrova e Shtimes, kanë njoftuar zyrtarët e UNMIKU-ut. Beqaj akuzohet se ka kërcënuar dëshmitarët, që është dashur të dëshmojnë në gjyqin kundër ish pjesëtarwve të Ushtrisë Clirimtare të Kosovës Fatmir Limajt, Hajredin Balajt dhe Isak Musliut.
Ai do t'i dorëzohet Tribunalit të enjten.
"I dyshuari ka thënë se i njeh disa njerëz që kanë pasur lidhje me rastin, por ka mohuar se i ka kërcënuar ata, i ka thënë agjencive të lajmeve avokati i Beqajt, Azem Vllasi.
XS
SM
MD
LG