Ndërlidhjet

ZAGREB


Ish- ministri i brendshëm i Maqedonisë Ljubo Boshkovski, i akuzuar se ka urdhëruar vrasjen e 7 imigrantëve aziatikë në vitin 2002 , ka hyrë në grevë urie në një burg të Kroacisë.
Drejtori i burgut në Pulë, Josip Breski, ka thënë se Boshkovski ka hyrë në grevë urie nga e diela, duke protestuar ndaj procesit të ngadaltë gjyqësor kundër tij. Boshkovski, që ka nënshtetësi maqedone dhe kroate është arrestuar në gusht të këtij viti në Kroaci.
XS
SM
MD
LG