Ndërlidhjet

SOFJE


Liderët e Ballkanit kanë kërkuar më shumë investime të huaja, duke thënë se rajoni i tyre është bërë më i sigurt dhe janë zotuar se do t'i vazhdojnë reformat. Ata i kanë bërë këto komente në Forumin Ekonomik të Evropës Juglindore, që po mbahet në Sofje.
"Rezultatet nga përpjekjet e të gjithë neve e bëjnë Evropën Juglindore vend më të sigurt dhe më stabil, ka thënë kryeministri bullgar Simeon Sakskoburgotski .
XS
SM
MD
LG