Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 6 persona janë vrarë dhe 8 janë lënduar nga shpërthimi i një automjeti-bombë në qendër të Bagdadit, pranë Ministrisë së Arsimit. Në Mosul një autobombë tjetër ka vrarë dy ushtarë të Gardës irakiane dhe lënduar 4. Bombat në rrugë kanë vrarë tre pjesëtarë të sigurisë dhe lënduar shumë të tjerë në Samara, Abu Ghraib dhe Haditha. Ndërkaq sabotuesit kanë goditur rëndë infrastrukturën e naftës në Irak, duke ndërperë pothujase tërësisht eksportin në Turqi.
XS
SM
MD
LG