Ndërlidhjet

GJENEVË


Kombet e Bashkuara në Gjenevë thanë se armata dhe policia e Sudanit kanë rrethuar disa kampe refugjatësh në rajonin e Darfurit.
Zyrtarë të Programit Botëror të Ushqimit thanë se autoritetet sudaneze i kanë penguar agjencive humanitare qasjen në kampe. Zyrtarët kanë shprehur frikën se refugjatët mund të largohen me forcë.
XS
SM
MD
LG