Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Autoritetet holandeze thanë se i arrestuari i dyshuar për vrasjen e regjisorit të filmit Theo van Gogh, ka lidhje me ekstremistët fundemantalistë islamikë, të cilët po ndiqen nga shërbimet holandeze të kundërzbulimit.
Ministria e brendshme tha se i dyshuari, i cili ka shtetësi të dyfishtë holandeze dhe marokene, gjithashtu ka dosje të sjelljes së dhunshme.
XS
SM
MD
LG