Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

SOFJE


Zyrtarët e lartë të qeverive nga vendet e Evropës juglindore, janë takuar me udhëheqës të biznesit në kryeqytetin bullgar Sofje, në përpjekje për të tërhequr investimet e huaja dhe promovuar biznesin në vendet e tyre.
Ministrat nga Shqipëria, Bullgaria, Kroacia, Serbia e Mali i Zi dhe Maqedonia, përpiqen t'i bindin drejtuesit e kompanive të bëjnë investime të mëdha në projektet e infrastrukturës, të energjisë dhe të ambientit.
Udhëheqësit e biznesit, përfshirë ata të kompanisë gjermane Siemens dhe gjigantit rus të naftës Lukoil, u bënë thirrje qeverive që rajoni të jetë i bashkuar në mbështetjen e investimeve.
XS
SM
MD
LG