Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Autoritetet hollandeze kanë arrestuar një person lidhur me vrasjen e vrasjen e regjisorit Teo Van Gogh. I arrestuari ka dyshtetësi, hollandeze e marokene dhe besohet se i përket grupeve militante islamike.
Teo Van Gogh, që ishte stërnipi i piktorit të madh Van Gogh ishte kërcënuar dhe më parë për filmin e tij të fundit, që kritikonte trajtimin e grave në fenë islame.
XS
SM
MD
LG