Ndërlidhjet

JERUSALEM


Parlamenti izraelit ka votuar në mbështetje të planit që kompenson financiarisht hebrejtë që largohen nga vendbanimet në Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor.
Kjo synon të vërë në jetë planin e kryeministrit Sharon që synon të tërheqë vendbanimet hebreje nga territoret që kërkohen nga palestinezët.
XS
SM
MD
LG