Ndërlidhjet

BRUKSEL


Udhëheqësit e 25 vendeve anëtare të Bashkimit Evropian fillojnë sot në Bruksel një takim dy ditor.
Në takim do diskutohen mundësitë e ripërtëritjes së mardhënieve mes Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara pas rizgjedhjes së presidentit Bush për një mandat të dytë katër vjecar. Njëherësh ata do takohen dhe me kryeministrin irakian, Ijad Alluai, për të diskutuar ndihmën ekonomike për Irakun.
XS
SM
MD
LG