Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kreu i UNMIK-ut, Soren Jessen Petersen, i cili ka mbërritur mbrëmë në Beograd, takohet gjatë ditës me presidentin serb, Boris Tadic, për të diskutuar cështjet që lidhen me pakicën serbe në Kosovë. Mbrëmë Petersen është takuar me kryeministrin Koshtunica, i cili pas takimit ka theksuar se kanë biseduar vecanërisht për mundësinë e decentralizimit dhe mbrojtjen e monumenteve serbe në Kosovë.
XS
SM
MD
LG