Ndërlidhjet

FALLUXHA


Nga një sulm kundër forcave irakiane të sigurisë janë vrarë së paku tre dhe janë plagosur mbi 15 të tjerë. Ndërkaq aeroplanët ushtarakë amerikanë kanë vazhduar sulmet ndaj bazave të militantëve në Falluxha të Irakut.
XS
SM
MD
LG