Ndërlidhjet

PARIS


Një zyrtar palestinez tha sot se lideri palestinez nuk e ka humbur vetëdijen dhe nuk është në koma, duke i quajtur thashetheme raportet e mëhershme se Arafati kishte humbur vetëdijen tri herë brenda 24 orësh.
"Presidenti Arafat nuk është në komë, dhe ato që keni dëgjuar janë në tërësi thashetheme," tha Nabil Abu Rdeineh.
Arafati gjendet nën trajtim intensiv në një spital ushtarak afër Parisit. Ende nuk dihet se nga cfarë sëmundje vuan ai.
XS
SM
MD
LG