Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti Ibrahim Rugova dhe kryeministri Bajram Rexhepi i kanë uruar fitoren presidentit amerikan George Bush.
Rugova, në një letër përshëndetëse dërguar Bushit e quajti fitoren e tij- fitore për forcimin e paqes dhe të lirisë në botë, dhe nënvizoi se nga ai pret njohjen e pavarësisë së Kosovës. Ndërkaq Rexhepi, i ka dëshiruar z. Bush një mandat të sukseshëm dhe fitore të sigurt në luftën globale kundër terrorizmit
XS
SM
MD
LG