Ndërlidhjet

BAGDAD


Qeveria britanike ka thënë se kryengritësit irakianë kanë vrarë tre ushtarë britanike, të zhvendosur nga Basra në një zonë afër Bagdadit.
Ndërkohë kanë vazhduar luftimet mes forcave amerikane dhe militantëve në Fallujah. Njoftohet për 11 civilë të vrarë në incidente të ndara.
Nga ana tjetër Bashkimi Evropian është zotuar sot se do t'i japë Irakut 21 milionë dollarë për zgjedhjet e janarit. Grupi humanitar Mjekët pa Kufij njoftoi se do t'i ndërprejë aktivitetet në Irak për shkak të rrezikut ekstrem për punëtorët e vet.
XS
SM
MD
LG