Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti i rizgjedhur afgan Hamid Karzai është zotuar sot se do të përdorë mandatin e tij pesëvjecar për të shkatërruar forcat policore private dhe ekonominë e drogës në vend. Ai i bëri këto komente një ditë pasi është shpallur zyrtarisht fitues i zgjedhjeve të para direkte presidenciale të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG