Ndërlidhjet

UASHINGTON


Vëzhguesit e OSBE-së thanë se zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara "kryesisht " i kanë përmbushur standardet demokratike.
"Duhet të them se kam qenë e impresionuar nga pasioni dhe përkushtimi i personave që bënë fushatë deri në minutat e fundit të fushatës zgjedhore", tha një anëtare e OSBE-së Barbara Haering.
Kjo ishte hera e parë që OSBE-ja i vëzhgon zgedhjet amerikane.
XS
SM
MD
LG