Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre ushtarë amerikanë janë vrarë në sulme të ndara në Irak, ndërsa tre ushtarë britanikë dhe përkthyesi i tyre u vranë në jug të Bagdadit.
Ndërkohë, ushtria amerikane ka njoftuar se nga sulmet e mbrëmshme ajrore mbi Fallujah janë shkatërruar shumë pozicione të militantëve. Burimet spitalore njoftojnë për tre të vrarë.
Banorët thonë se sulmet kanë bllokuar të gjitha hyrje- daljet në qytet.
XS
SM
MD
LG