Ndërlidhjet

PARIS


Shëndeti i liderit palestinez Yaser Arafat mbetet i paqartë, derisa po vazhdon kurimin njëjavor në një spital afër Parisit. Ministri izraelit i drejtësisë ka thënë se Arafati është në vdekje klinike dhe po mbahet në jetë me anë të aparateve. Por, shumë zyrtarë palestinezë i kanë hedhur poshtë këto pohime duke i quajtur "dezinformata të qëllimshme".
Zëdhënësi i spitalit ushtarak ku është i shtrirë lideri palestinez, Christian Estripeau tha sot se shëndeti i Arafatit nuk është përkeqësuar më.
XS
SM
MD
LG