Ndërlidhjet

PRAGË


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan i paralajmëroi Shtetet e Bashkuara dhe Irakun se sulmet në Fallujah mund t'i minojnë zgjedhjet e planifikuara në janar.
Paralajmërimet u bënë derisa ushtria amerikane përgatitet të sulmojë qytetin e kontrolluar nga kryengritësit.
Mbrëmë, aeroplanët amerikanë kanë kryer bombardime intenzive në Fallujah, ndërsa banorët janë paralajmëruar të braktisin zonën.
XS
SM
MD
LG