Ndërlidhjet

MOSKË


Protokolli i Kjotos për frenimin e ngrohjes globale u nënshkrua nga presidenti rus Vladimir Putin, dhe prej Janarit, dokumenti do të jetë obligues në planin ndërkombëtar, përkundër mos-ratifikimit nga Shtetet e Bashkuara dhe Australia.
Në konferencën e fundit në Pekin, ekspertët paralajmëruan se shtresat e akullit në polet e Jugut dhe të Veriut po shkrihen më shpejt se'ç pritej.
Ata i theksuan tajfunët, uraganët dhe thatësirat e fundit si shenja për ndikimin e industrive në ngrohjen globale.
XS
SM
MD
LG