Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryengritësit irakianë kanë vrarë të paktën 21 policë irakianë në provincën e Al –Anbarit, provincë kjo ku gjendet edhe Falluja në të cilën forcat amerikane dhe irakiane po bëhen gati për ofensivë masive kundër kreyngritësve.
Agjencia France Press ka cituar disa policë irakianë të kenë thënë se herët në mëngjes reth 200 guerilë kanë sulmuar stacionet e policisë në Haditha dhe Haqlania.
Në Falluja aeroplanët luftarakë amerikanë kanë bombarduar rëndë qytetin. Nuk dihen ende dëmet.
XS
SM
MD
LG