Ndërlidhjet

PARIS


Yaser Arafati është ende nën trajtim intensiv, por ai nuk është në komë, kanë bërë të ditur zyrtarët palestinezë.
Ndërkohë grupi militant palestinez Hamas ka thënë se grupimet palestineze dhe kryeministri Ahmed Qurei nuk janë pajtuar ende për një udhëheqësi të përbashkët në rast të vdekjes së Arafatit.
Nga ana tjetër ministri izraelit i mbrojtjes ka thënë se Izraeli ka përfunduar përgatitjet për varrosjen e Arafatit në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG