Ndërlidhjet

TIRANË


Kryemnistri i Shqipërisë Fatos Nano ka hedhur poshtë akuzat e një opozitari për përfshirje në trafikimin e armëve në Kosovë në vitin 1997.
"Kryeministri i hedh poshtë këto deklarata dhe kërkon një hetim", tha zëdhënsi i Nanos, Aldrin Dalipi.
Botuesi i një gazete dhe deputeti Nikollë Lesi ka paraqitur të hënën në parlament një procesverbal të bisedës së përgjuar mes Nanos dhe ish kreut të Gjykatës kushtetuese Fehmi Abdiu, që sipas Lesit është incizuar nga shërbimi sekret perëndimor.
XS
SM
MD
LG