Ndërlidhjet

SHKUP


Shefi për politikë të jashtme dhe siguri i BE-së Javier Solana tha se Maqedonia është në rrugë drejt integrimit evropian. Ai i bëri këto komente gjatë vizitës së tij në Shkup. Solana vizitoi këtë vend pas dështimit të referendumit kundër pakos ligjore, që do t' i jepte më shumë autonomi shqiptarëve të Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG