Ndërlidhjet

BEOGRAD


Pesë senatorë republikanë të Shteteve të Bashkuara kanë kërkuar nga autoritetet e Serbisë dhe Malit të Zi që të dorëzojnë të akuzuarit për krime lufte. Senatorët janë takuar në Beograd me liderët serbë.
"Ne duam ta ndihmojmë Serbinë dhe Malin e Zi, por kjo është e pamundur derisa të mos zgjidhet ceshtja e bashkëpunimit me Tribunalin e Hagës", ka thënë senatori George Voinovich nga Ohio.
Senatorët dje qëndruan edhe në Kosovë.
XS
SM
MD
LG