Ndërlidhjet

BANJA LLUKË


Autoritetet serbe të Bosnjes për herë të parë u kanë kërkuar sot falje të afërmve të rreth 8000 viktimave myslimane të vrarë nga forcat serbe në masakrën e Srebrenicës së vitit 1995.
Në një deklaratë në faqen zyrtare të qeverisë në internet thuhet se "qeveria e Republikës serbe ngushëllon të afërmit e viktimave të Srebrenicës dhe shpreh keqardhjet më të sinqerta për tragjedinë që u ka ndodhur atyre.
XS
SM
MD
LG