Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush i ka mirëpritur në Shtëpinë e Bardhë përfaqësuesit e komunitetit myslimano-amerikan dhe diplomatët e vendeve islamike, për darkën tradicionale, e cila e shënon fundin e muajit të Ramazanit.
Bush u tha të ftuarve se planet e Amerikës për t'i inkurajuar reformat në Lindjen e Mesme do të çojnë drejt ardhmërisë më të mirë për "gjithë njerëzimin".
XS
SM
MD
LG