Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se pas takimit të sotëm me zyrtarët e Tribunalit të Hagës nuk kishte më obligime ndaj Tribunalit dhe do t'u kthehej detyrave të tij.
Duke falenderuar drejtuesit e institucioneve të Kosovës dhe liderët partiakë për mbështetjen që i kanë dhënë këto ditë, Haradinaj tha se personalisht ndihej i fyer nga pozita në të cilën ishte vënë jo vetëm ai, por edhe Kosova.
XS
SM
MD
LG