Ndërlidhjet

XHAKARTA


Të paktën 16 persona humbën jetën dhe mbi 100 u lënduan në tërmetin që goditi një ujdhesë të Indonezisë, 1.600 km në lindje të Xhakartës.
Seizmologët thanë se tërmeti ishte me fuqi 6 ballë të Rihterit.
XS
SM
MD
LG