Ndërlidhjet

MILANO


Prokurori italian i shtetit ka kërkuar nga gjykata ta dënojë kryeministrin Silvio Berlusconi me 8 vjet burg për akuzat se u ka dhënë rryshfet gjykatësve.
Ilda Boccasini tha se Berlusconi rregullisht i ka paguar disa gjykatës të Romës, që ta parandalojnë shitjen e disa restoranteve rivalit të tij në mesin e viteve të 80-ta.
Berlusconi i ka mohuar akuzat dhe ka pohuar se është viktimë e fushatës politikisht të motivuar nga gjykatësit e majtë.
XS
SM
MD
LG